Vyšívání a potisk

Vyšvání

Vyšívání

Vzhledem k dlouhodobé spolupráci v oblasti finalizace výroby textilních produktů, jsme schopni finální výrobky opatřovat potiskem, sublimačním tiskem nebo výšivkou. Uvedené služby je nutné vždy předem graficky odsouhlasit.

Zhotovení výšivek a nášivky povýší vaše oblečení na profesionální firemní nebo reklamní design. Strojová výšivka je reprezentativním způsobem zdobení textilu, vydrží dlouhé roky je stabilní z pohledu praní, otěru a častého nošení. Výšivka se hodí na každý druh textilu, především tam, kde je vyžadován reprezentativní vzhled (kuchařské rondony, manažerské košile, golfová trička) nebo kde není možnost aplikovat potisk.

Na aplikaci výšivky je potřeba vytvořit vyšívací program, který platíte jednorázově pouze u prvního vyšívání. Pro opakování stejné výšivky se již neplatí. Výšivky realizujeme jak na již hotový výrobek, tak i během naší výroby, kdy lze umístit výšivku před finalizací produktu a je tedy možné zajistit výšivku v blízkostí kapes, švů atp. Jsme schopni realizovat výšivku polyesterovou nití, bavlnou nebo speciální luminiscenční nití. Ceny stanovujeme od časové náročnosti. Naše vybavení jsou stroje TAJIMA TMBR s regulací přítlačné patky, a tedy lze vyšívat i na pružné materiály. Výšivky realizujeme na více hlavách současně tedy zajistíme i větší série.

 

 

Potisk výrobků

Při realizaci našich zakázek si vyrábíme veškeré značení a velikostní cedulky formou sublimačního tisku na pásky. Disponujeme sublimační a transferovou technologií, a tak jsme schopni v menších sériích realizovat potisk triček, nátisk loga nebo jen doplnění a označení firemním logem pracovní oblečení atp.

 

Sublimační tisk

Transferový tisk

Transferový potisk je vhodný hlavně na elastické materiály z PES materiálů, bavlny s příměsí lycry a nebo elastanu, polyester a také produkty, na které nelze využít sítotisk z důvodu špatné přístupnosti k potiskované ploše. Technika transferového tisku je velmi podobná sítotisku, netiskne se však přímo na textil, ale na přenosový papír. Potištěný transferový papír je následně přiložen na textil a barva pod vysokou teplotou zažehlena do textilu v termolisu. Transferový tisk je tedy doplněn bílou nebo transparentní podkladovou folií nebo je logo ořezáno na požadovaný transferový tisk.

Sublimační tisk

Sublimační tisk se používá výhradně potisk polyesterových materiálů. Polyesterový materiál je na začátku vždy bílý a vše co je barevné je potisk. Základní postup sublimačního potisku je, že se v sublimační tiskárně aplikuje na speciální papír požadovaný tisk a pak se ve velkých lisech nasublimuje, buď na již hotové oblečení, nebo se tiskne na předem připravené nástřihy, z kterých se následně sešívá požadovaný reklamní a nebo sportovní textil. Takto vznikají celoplošně a plnobarevně potištěné cyklodresy, běžecké dresy nebo dresy na fotbal, hokej a motokros. Uvedená technologie slouží např. na nátisk čísel, jmen nebo loga na dresy. Uvedená technologie není vhodná na materiály bavlna.